7 najlepszych ziół na odchudzanie

Szczepienie przed podró?? w tropiki
Czy szczepić się przed podróżą w tropiki?
20 kwietnia, 2020
Kobieta uprawiaj?ca sport odchudza si? biegajac
Jak przyspieszyć odchudzanie?
20 kwietnia, 2020

7 najlepszych ziół na odchudzanie

Ziola na odchudzanie

Ziola na odchudzanie

Zioła mogą cieszyć nas swym smakiem i aromatem, mogą mieć też rewelacyjny wpływ na nasze zdrowie. Po jakie herbaty i przyprawy ziołowe powinniśmy sięgać w chwili, gdy chcemy sobie ułatwić odchudzanie?

7. Rozmaryn

Ta roślina lecznicza, ceniona przede wszystkim za wspaniały aromat i kojący wpływ na nerwy, może pomóc tym osobom, które mają problemy z prawidłowym metabolizmem. Dzięki temu dania, które zostaną doprawione rozmarynem, nabiorą większej wartości i staną się cennym wsparciem w walce ze zbędnymi kilogramami.

6. Skrzyp polny

Choć skrzyp polny zasadniczo nie ma wyszczuplających właściwości, warto w trakcie kuracji odchudzającej korzystać z jego mocy. Dlaczego? Bo ta roślina skutecznie oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn – substancji, które często utrudniają walkę z nadwagą i stają się przyczyną problemów z cellulitem.

5. Melisa

Czy melisa, kojarzona przede wszystkim ze zbawiennym wpływem na nerwy, może ułatwiać odchudzanie? Tak, gdyż jedną z częstszych przyczyn problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała jest tzw. „zajadanie stresów”. Im spokojniejsi jesteśmy, tym lepiej i dla nas, i dla naszej sylwetki.

4. Fiołek trójbarwny

Fiołek trójbarwny to kolejny naturalny sojusznik tych, którzy chcą schudnąć. Zioło to skutecznie przyspiesza proces przemiany materii, świetnie sprawdza się też w walce ze szkodliwymi substancjami, które zalegają w naszym organizmie i często stają się przyczyna problemów z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

3. Mięta

Napar z mięty jest sprawdzonym środkiem na problemy z trawieniem, warto jednak po tę roślinę sięgać i w trakcie kuracji odchudzających. Mniej problemów z wytwarzaniem żółci oraz lepsza praca jelit to korzyści, na które mogą liczyć wszyscy miłośnicy aromatycznej herbaty o miętowym zapachu.

2. Mniszek lekarski

To kolejna roślina lecznicza, która może korzystnie wpływać na nasze zdrowie, a jednocześnie – pomagać nam w chudnięciu. Regularne picie herbatki i mniszka pomoże ograniczyć wchłanianie cukru, a jednocześnie przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej.

1. Pokrzywa

Sięganie po tę roślinę przyniesie nam wiele korzyści. Pokrzywa to wspaniały lek na wiele przypadłości, a jednocześnie cenna sojuszniczka w walce ze zbędnymi kilogramami. Lepszy metabolizm, mniej problemów z trawieniem – oto główne powody, dla których w czasie kuracji odchudzającej warto częściej sięgać po herbatę z pokrzywy.

Zioła na odchudzanie to naturalne wsparcie dla każdego, komu marzy się zgrabna sylwetka i zdrowie. Rozmaryn, mięta, skrzyp polny, pokrzywa czy melisa mogą sprawić, że nasze samopoczucie się poprawi, a utrzymanie prawidłowej masy ciała stanie się łatwiejsze.