parallax background

Alicante – co zwiedzać w niezwykłym regionie Hiszpanii?

Północna Hiszpania – wakacje w najpiękniejszych zakątkach Europy
10 lutego, 2020
Tabliczka czekolady
Pozytywny wpływ czekolady na zdrowie
20 kwietnia, 2020

Alicante to zdecydowanie wyjątkowe miasto i region, o czym przekona się każdy, kto tylko je odwiedzi. Już pierwsze wrażenie pozostaje niezapomniane, ponieważ cała prowincja Alicante jest położona na bardzo malowniczym wybrzeżu Costa Blanca w południowo-wschodniej części Hiszpanii. Jest tam pełno palm, krętych uliczek i nietuzinkowych, architektonicznych ozdób. Dogodna lokalizacja sprawiła, że od wieków jest to jedno z najważniejszych miejsc portowych w całym kraju. A to wszystko to zaledwie część powodów, dla których warto się udać do Alicante! Sprawdź, dlaczego to miasto i cała prowincja będą atrakcyjne także dla Ciebie!

Miasto Alicante – Hiszpania jakiej nie zobaczysz nigdzie indziej!

Wybierasz się do Alicante? Wspaniale! To miejsce idealnie dostosowane do potrzeb turystów, w którym można dosłownie wszystko: bawić się, wypoczywać, podziwiać zabytki, a także pić najlepsze hiszpańskie wino! Nie trzeba też martwić się o transport – w mieście działa bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, którą dostaniesz się gdziekolwiek zechcesz. Gdzie zatem szczególnie warto się wybrać, aby poznać historię i wyjątkowy klimat Alicante?

  • Castillo de Santa Barbara, czyli Zamek Św. Barbary

To najbardziej znany punkt w centrum Alicante i wizytówka miasta. Zwiedzenie zamku, którego budowa rozpoczęła się w IX w. to punkt, który koniecznie trzeba odhaczyć na liście miejsc do zobaczenia w Alicante. Obecnie mieści się tam muzeum Museo de Alicante MUSA.

  • Muzeum Volvo Ocean Race 

Jest to kolejne muzeum, które w szczególności spodoba się dzieciom i fonom żeglarstwa. To bardzo nowoczesny kompleks usytuowany niedaleko plaży, w którym znajdują się eksponaty i interaktywne prezentacje związane z regatami.

  • Explanada de españa

To szeroka i mająca długość 500 metrów promenada, która biegnie równolegle wzdłuż portu. Jest charakterystycznym symbol miasta Alicante i zdecydowanie najpopularniejszym bulwarem spacerowym na terenie całej Hiszpanii!

  • Playa Muchavista i Playa del Postiguet

Te piaszczyste plaże, które znajdują się niedaleko centrum miasta, to ulubiony kierunek wypoczynkowy większości turystów w Alicante. Plaże są zadbane, przestrzenne i można na nich nabrać sił, aby odwiedzać kolejne atrakcje!

A co poza granicami miasta? Atrakcje w całej prowincji Alicante

Chcesz zwiedzić najciekawsze miejsca Hiszpanii? Alicante to destynacja idealna dla Ciebie! Pod tą nazwą kryje się nie tylko miasto, ale też cała prowincja, w której znajduje się ogromna liczba miejsc wartych odwiedzenia w czasie podróży. Co tak ciekawego oferuje region Alicante?

  • Benidorm

To miasto, które jest jednym z najważniejszych w całym regionie i z pewnością stanowi atrakcję dla odwiedzających. Lokalizacja Benidromu przy morzu sprawia, że kwitnie w nim turystyka i życie nocne. Szczególnie warto wybrać się tam w czasie lata, aby móc korzystać z tych uroków.

  • Tabarka

To wyspa na Morzu Śródziemnym, położona niedaleko brzegu Hiszpanii i Alicante. Jet to największa wyspa z obecnego tam archipelagu, którą warto odwiedzić chociażby ze względu na przepiękne, rozpościerające się wszędzie dookoła widoki.

  • Elche

Jest to trzecie co do wielkości miasto we Wspólnocie Walenckiej, położone niedaleko Alicante. Ze względu na swoją bogatą historię, pełne jest zabytków i muzeów archeologicznych. To także miejsce, w którym znajduje się sławny i atrakcyjny turystycznie Szlak Palmowy.

  • Mercado Central

Modernistyczna hala targowa w Walencji. Jest jednym z najstarszych i nadal działających targów w Europie, a przy okazji to bardzo ciekawy budynek z kolorowymi kaflami, który z pewnością spodoba się entuzjastom nieoczywistej, oryginalnej architektury.

  • Villajoyosa

To miasteczko nieopodal Alicante, które słynie z charakterystycznych kolorowych domków i, przede wszystkim, z produkcji przepysznej czekolady. Organizowany tam szlak turystyczny, prowadzący po największych fabrykach tego smakołyku, to punkt obowiązkowy dla każdego łasucha!

Zwiedzaj Alicante i poznawaj barwną kulturę Hiszpanii!

Warto przyjechać do Alicante w czerwcu, gdy odbywa się tu najważniejszy cyklem świąt – Las Hogueras de San Juan, czyli ogniska świętego Jana. Jest to wspólne świętowanie nadejścia lata, podczas którego mają miejsce różne imprezy, widowiska pełne muzyki, barw i hucznych fajerwerków. Mieszkańcy Alicante żegnają przeszłość dokonując spalenia specjalnie przygotowanych na tę okazję dzieł sztuki. Kulminacyjne momenty obrzędów zachodzą od 19 do 25 czerwca. Tradycja ta wpisała się na listę Obiektów Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Zarówno miasto, jak i cały region, to częsty wybór turystów z całego świata. Alicante zaskakuje swoją historią, mnogością zabytków i niepowtarzalnym klimatem. Odbywa się tu wiele imprez, w których udział może stanowić dla turystów niezapomnianą przygodę. Każdy odwiedzający znajdzie tu atrakcje dla siebie – od zwiedzania zamku, po wypoczynek na piaszczystej plaży! Alicante to miejsce na mapie Hiszpanii, które trzeba zwiedzić!