parallax background

Andaluzja – ciekawe miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć!

Własny biznes na kółkach
23 stycznia, 2019
Północna Hiszpania – wakacje w najpiękniejszych zakątkach Europy
10 lutego, 2020

 

Planujesz podróż do słonecznej Hiszpanii? Chcesz wypocząć w malowniczych okolicznościach przyrody lub dać się porwać zgiełkowi hiszpańskich miast? Najsławniejsze kluby piłkarskie i festiwale ognistego flamenco to nie jedyne atrakcje, jakich możesz się spodziewać w tym kraju! Odwiedź malownicze tereny południowej Hiszpanii, które słyną z hucznych fiest, dobrego wina i wielokulturowej tradycji. Poznaj Andaluzję i wyjątkowe atrakcje tego najludniejszego regionu kraju!

Słoneczna Andaluzja – mapa, transport, zakwaterowanie

Na początek garść przydatnych informacji. Andaluzja to najludniejsza wspólnota autonomiczna w Hiszpanii, której różnorodność kulturowa i klimat sprawiają, że staje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata. Zajmując Półwysep Iberyjski, ma dostęp zarówno do Morza Śródziemnego, jak i Oceanu Atlantyckiego.

Jak się dostać na andaluzyjskie ziemie? Dla turystów z Polski zdecydowanie najwygodniejszą opcją będzie lot samolotem. Transport lotniczy z lądowaniem w Sewilli lub Maladze to świetna opcja, gdyż już tam można zacząć zwiedzanie wyjątkowych miejsc i zabytków, których nie brakuje…

Co skrywa Andaluzja? Atrakcje, z których słynie to zarówno budowle, przyroda, jak i wydarzenia kulturowe. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakich lokalizacji nie możesz pominąć będąc na południu Hiszpanii!

Wakacje w miastach Andaluzji – wyjątkowe miejsca, które warto odwiedzić

Andaluzja? Warta zobaczenia w tak wielu miejscach! Każde miasto w Andaluzji to oddzielna i ciekawa historia. Jakie są lokalizacje, które naszym zdaniem trzeba koniecznie trzeba zobaczyć?

  • Swoją wycieczkę po andaluzyjskich miastach warto zacząć od Sewilli – stolicy tego regionu. Sewilla to lokalizacja, która kryje w sobie wiele zabytkowych budowli, takich jak sławna Katedra Najświętszej Marii Panny, Alcatraz, Plac Hiszpański czy Dom Piłata. Bez wątpienia każdy znajdzie tam coś interesującego w dla siebie! Będąc w Sewilli, koniecznie trzeba odwiedzić położone nieopodal, rzymskie miasto Italica, gdzie można podziwiać pozostałości bogatego dziedzictwa, np. amfiteatry.
  • Będąc na południu Andaluzji, zdecydowanie trzeba odwiedzić Kadyks, czyli najstarsze miasto w całej Hiszpanii, pełne zabytków i będące miejscem narodzin flamenco! W prowincji znajduje się też inne warte odwiedzin miasto z grupy tzw. pueblos blancos (białe miasta), czyli Jerez de la Frontera, które jest znane m.in. z produkcji sherry.
  • Warte odwiedzin jest także malownicze miasto u wybrzeży Costa del Sol – Malaga. Entuzjaści sztuki bez wątpienia znajdą tu coś dla siebie, chociażby muzeum poświęcone twórczości Picasso. W tej prowincji jest też wiele atrakcji, takich jak: turystyczne miasto Nerja, w którym wiele obcokrajowców decyduje się budować swoje domy; Ronda – „miasto na skałach”, w którym zobaczyć można sławny most Puente Nuevo i wąwóz El Tajo; rzeka Chillar, wzdłuż której organizowane są wycieczki.
  • Kolejne ciekawe miasto to Kordoba. Pełne jest zabytków pochodzących z czasów muzułmańskiej dominacji na tamtejszych terenach, które zostały wpisane na Listę UNESCO. Znajduje się tam m.in. największy meczet na Półwyspie Iberyjskim – La Mezquita.
  • Granada to rozległe, magiczne miasto, pełne wspaniałych zabytków i ogrodów, z których najważniejszym i najczęściej odwiedzanym przez turystów jest kompleks zamkowo-pałacowy Alhambra. Będąc w Granadzie, warto też udać się północ i odwiedzić dwie architektoniczne perełki – miasta Baeza i Ubeda.

Andaluzja – przewodnik po atrakcjach przyrodniczych, które zrobią na Tobie niesamowite wrażenie!

Dlaczego akurat Andaluzja? Kierunki podróży są w tym przypadku tak różnorodne, że bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli niekoniecznie odpowiadają Ci huczne fiesty i całodniowe zwiedzanie zabytków, możesz wybrać szlak turystyczny bardziej zbliżony do natury. Jakie atrakcje przyrodnicze koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Andaluzji?

  • Costa del sol oraz Cabo de Gata – piękne andaluzyjskie wybrzeża i plaże, na których można relaksować się z dala od zgiełku miast i tłumu turystów.
  • Park Narodowy Donana – rozległy i wyjątkowo malowniczy park, który słynie z ochrony ptactwa na tym terenie.
  • Alpujarra – położona pomiędzy górami, jedna z najpiękniejszych i najcichszych krain w południowej Hiszpanii.
  • Wąwóz El Chorro i podnoszący poziom adrenaliny, pieszy szlak nad samą przepaścią – Caminito del rey.
  • El Torcal de Antequera – słynący z oryginalnych form skalnych, park natury wpisany na Listę UNESCO.

Andaluzja – wakacje, o których nie zapomnisz

Co można robić w Andaluzji? Absolutnie wszystko! Jest to wyjątkowo atrakcyjny turystycznie region, który odznacza się niebywałym bogactwem, zarówno kulturowym, jak i przyrodniczym. Można tu zwiedzać starożytne budowle, brać udział w żywiołowych fiestach albo eksplorować dzikie plaże. W żadnym z tych przypadków nie można narzekać na nudę! Kusi Cię słoneczna Hiszpania? Andaluzja będzie zdecydowanie najlepszym kierunkiem Twojej podróży!