Dobór koloru ubrań do karnacji jeszcze nigdy nie był taki prosty

Opony samochodowe i ich oznaczenia
21 stycznia, 2019
Własny biznes na kółkach
23 stycznia, 2019

Dobór koloru ubrań do karnacji jeszcze nigdy nie był taki prosty

Dobór koloru ubrań do karnacji jeszcze nigdy nie był taki prosty

Fantastyczny look to nie tylko ślepe podążanie za najnowszą modą. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze, najlepiej skorelować obowiązujące trendy z doborem odpowiedniego dla swojej karnacji koloru. Jeśli kolor ubrań do karnacji jest źle dobrany, może to okazać się zupełną katastrofą, a w dodatku wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie. Patrząc na siebie w lustrze, zauważymy wszystkie niedoskonałości, np. popękane naczynka. Nawet nasze zęby mogą wyglądać niekorzystnie, jeśli wybrana przez nas barwa będzie nietrafiona. Skąd zatem wiedzieć, czy pasują do nas intensywne kolory ubrań czy raczej pastelowe odcienie? To nie jest wcale trudne! Kolor ubrań do karnacji dobieramy według kilku prostych zasad. Wystarczy je poznać, by już zawsze czuć się dobrze w wybranych przez siebie stylizacjach.

Od czego zacząć?

Ciemna karnacja czy jasna – każda z nas raczej bez problemu potrafi wskazać, jaką ma cerę. Jeśli jednak nadal się wahasz, do której grupy należysz, to wykonaj prosty test. Znaleźć barwę, która będzie współgrała z Twoją cerą, wcale nie jest tak trudno. Wystarczy stanąć przed lustrem, najlepiej przy naturalnym świetle dziennym i w pomieszczeniu, gdzie ściany mają neutralny kolor, np. ciepłej bieli. Nasze wrażenia wzrokowe będą wówczas najbardziej wiarygodne. Zamiast patrzeć w lustro, które również może nieco przekłamywać, możesz spojrzeć na swoje ramię.

Nawet jeśli nie jesteśmy pewni, czy to jasna karnacja czy nie, to najczęściej, gdy kompletujemy elementy swojej garderoby, mamy już pewne wyczucie, co do nas pasuje lub nie. Warto więc czasem posłuchać tego wewnętrznego głosu. Uważajmy jednak na pułapki, np. mój ulubiony kolor. Nie wszystkie kolory, które nam się podobają, do nas pasują. Dodatkowo w każdej szafie jest kilka pozycji obowiązkowych bez względu na typ urody, np. mała czarna czy czerwone szpilki. Jednak co dalej? Sprawa jest prosta. Niektóre grupy barw pasują do konkretnych typów urody, np. pastelowe odcienie do jasnej karnacji lub intensywne kolory ubrań do ciemniejszej cery.

W doborze barw możemy również wziąć pod uwagę to, jaki makijaż nosimy na co dzień. Jeśli dość wyrazisty, możemy sięgnąć po intensywne kolory ubrań, jeśli natomiast stawiamy na naturalność i nasz makijaż jest zazwyczaj bardzo subtelny, to warto wybrać pastelowe ubrania.

Jasna karnacja i pastelowe kolory

Jasna karnacja wygląda dobrze w towarzystwie delikatnych kolorów. Jasna karnacja to taka, która, najprościej mówiąc, charakteryzuje się dość bladym odcieniem skóry. Ten typ urody często kojarzony jest również z włosami blond lub w odcieniach miedzi. Na twarzy u takiej osoby mogą znaleźć się również piegi, a bardzo delikatna skóra będzie się szybko opalała, jednak najczęściej na czerwono. Jasna karnacja to również oczy, które przeważnie bywają niebieskie lub zielone. Dlatego najlepsze będą pastelowe odcienie naszych ulubionych barw. Pastelowe ubrania podkreślą naszą urodę. Sprawią, że nasza twarz będzie promieniała. Intensywne kolory ubrań mogłyby natomiast sprawić, że nasza i tak już jasna cera, wyglądałaby po prostu niczym u wampira. By uniknąć takiego efektu, najlepiej postawić na pastelowe odcienie, czyli jasne, łagodne, niejaskrawe barwy, które często zawierają w sobie dużą domieszkę bieli. Jednak zamiast czystej bieli i bardzo jasnego beżu wybierz kolor wielbłądziej wełny, piaskowy lub popielaty.

Wybierając kolor ubrań do karnacji jasnej, możesz sięgnąć również po pudrowy róż, jasnoszary, błękitny, beżowy czy delikatną zieleń. Swoje pastelowe ubrania możesz oczywiście ożywić i uzupełnić, np. sięgając po butelkową zieleń, która wciąż pojawia się w modowych trendach. Przekonaj się sama, jak ogromne znaczenie ma dopasowanie kolorystyczne naszych stylizacji.

Średnia karnacja: a może neon?

Jeżeli Twój typ urody można uznać za mieszany i nie jest to jeszcze ciemna karnacja, ale też już nie można powiedzieć, że jasna, to masz spore szczęście. Średnia karnacja pozwala bowiem na większą swobodę w komponowaniu swoich stylizacji. Tak jak nasz typ urody łączy w sobie cechy karnacji jasnej i ciemnej, tak my możemy łączyć w naszych stylizacjach palety barw odpowiednich dla każdego odcienia skóry.

Przede wszystkim osoby, które mają nieco ciemniejszą cerę i ich skóra jest lekko brązowa,  mogą śmiało pozwolić sobie na neonowe kolory. Nie powinno ich zabraknąć w waszej szafie. To absolutny modowy hit tego sezonu, a w dodatku będziecie w nim wspaniale wyglądać. Idealny kolor ubrań do karnacji średniej to także złoty, srebrny i miedziany. Wszystkie ubrania z metalicznym połyskiem będą się na was świetnie prezentować. Unikaj natomiast barw zbliżonych do odcienia skóry, np. beżu i jasnej zieleni.

Ciemna karnacja: intensywne i zdecydowane kolory

Najbardziej pożądana wśród kobiet jest ciemna karnacja. I choć pastelowe odcienie dość dobrze komponują się z oliwkowym odcieniem skóry, to kolor ubrań do karnacji tego typu powinien być bardziej wyrazisty. Najczęściej ciemna karnacja wiąże się z ciemnymi oczami i ich oprawą, przez co nie musimy obawiać się, że intensywne kolory ubrań nas zupełnie przytłoczą. Wręcz przeciwnie, podkreślą jedynie naszą urodę. Ten dość rzadki typ urody doskonale wygląda w zdecydowanych i nasyconych barwach. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką ciemnej karnacji, to kanarkowa żółć, czerwień makowa czy kobalt są zdecydowanie dla Ciebie. Te intensywne kolory ubrań dodadzą Ci uroku i podkreślą atuty tej pięknej cery. Warto pamiętaj, by zrównoważyć stylizację czymś lżejszym, np. uzupełniając ją jakimś stonowanym dodatkiem.

Artykuł napisany przez: https://brandenburgonline.pl/