Jak przyspieszyć odchudzanie?

Ziola na odchudzanie
7 najlepszych ziół na odchudzanie
20 kwietnia, 2020
Trenuj?ca kobieta spala t?uszcz na brzuchu ?wicz?c
Jak spalić tłuszcz na brzuchu? (ćwiczenia)
20 kwietnia, 2020

Jak przyspieszyć odchudzanie?

Kobieta uprawiaj?ca sport odchudza si? biegajac

Jak przyspieszyc odchudzanie

Na szybkość odchudzania ma wpływ wiele czynników. Jednak szybkie odchudzanie nie jest równoznaczne z głodówką. Drakońskie diety mogą dać nam szybkie efekty w postaci spadku zbędnych kilogramów, jednak nie wytrwamy na nich zbyt długo. Po takiej głodówce szybko wrócimy do starych nawyków żywieniowych, co negatywnie wpłynie na naszą wagę. Zaczynając odchudzanie musimy zdać sobie sprawę, że nie zgubimy nadwagi w ciągu miesiąca. Tkanka tłuszczowa odkładała się w naszym organizmie przez wiele miesięcy, a nawet lat. Dlatego powinniśmy się nastawić na to, że droga do wymarzonej sylwetki może potrwać kilka miesięcy, a w przypadku dużej otyłości nawet rok.

Jak przyspieszyć proces odchudzania?

W odchudzaniu bardzo ważna jest dieta. To właśnie ją powinniśmy zmienić w pierwszej kolejności. Na początku musimy wyliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne. W internecie znajdziemy gotowe wzory, z których możemy skorzystać. Od podanej wartości musimy odjąć 500 kcal, co zmusi nasz organizm do pobrania brakującej energii z tkanki tłuszczowej. W diecie powinno znaleźć się wiele warzyw. Zawierają one mało kalorii, przez co możemy ich sporo zjeść. Jako źródła węglowodanów posłużą nam warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, ryż i kasze. Białka dostarczą nam chude mięsa, warzywa strączkowe, ryby, owoce morza, mleko i przetwory mleczne. Zdrowych tłuszczy dostarczy nam awokado, orzechy i ryby. Do smażenia najlepiej użyć olej kokosowy lub oliwę z oliwek.

W procesie odchudzania bardzo ważne jest także nawadnianie. Powinniśmy spożywać minimum 2 litry wody dziennie. Rano, zaraz po przebudzeniu możemy wypić szklankę wody z sokiem z cytryny. Pobudzi ona metabolizm, co pozwoli na lepsze spalanie kalorii w ciągu dnia. Musimy unikać słodkich napojów, które zawierają dużo kalorii, i wiele szkodliwych dodatków chemicznych. Jako alternatywę możemy samodzielnie przygotować soki warzywne lub owocowe.

Ćwiczenia fizyczne pełnią ważną rolę w odchudzaniu. To właśnie dzięki nim możemy spalić więcej kalorii w ciągu dnia. Najczęściej wybieranym sportem przez osoby, które chcą schudnąć jest bieganie. Nie wymaga od nas dużej inwestycji w sprzęt. Tak naprawdę wystarczą wygodne buty, które kupimy już za około 150-200 złotych. Godzina spokojnego biegu pozwoli nam spalić około 600 kcal. Jednak nie możemy także zapominać o ćwiczeniach siłowych, które rozwijają nasze mięśnie. Większa ilośc tkanki mięśniowej pozwoli nam spalać większą ilość kalorii w ciągu dnia. Trenować powinniśmy 3-4 razy w tygodniu. W dni wolne od treningów możemy udać się na długi spacer.

Żeby dodatkowo przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej możemy zakupić specjalne suplementy, które nam to ułatwią. Są to tak zwane spalacze tłuszczu. W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi dadzą upragniony efekt w krótkim czasie. Tego typu produkty możemy kupić w sklepach z odżywkami dla sportowców, ale również są one dostępne w aptekach.