parallax background

Korzyści płynące z picia kawy

wężownica w donicach
Wężownica, roślina o wyjątkowych właściwościach
6 maja, 2014
tosty z awokado
Produkty pomagające schudnąć
17 lipca, 2018
 

Kawa i aspekty zdrowotne

Picie kawy jest korzystne dla zdrowia. A przynajmniej tak twierdzą naukowcy, którzy przeprowadzili olbrzymie badania w tym zakresie.

Kawa wpływa pozytywnie na pracę wątroby i system immunologiczny. Z okazji dwudziestego dziewiątego września, kiedy to obchodzimy międzynarodowy dzień kawy, w świat popłynął pozytywny sygnał dla wszystkich wielbicieli kawy.Przebadano w tym celu prawie pół miliona ludzi z dziesięciu krajów Europy, a także USA. W opublikowanych wnioskach wskazuje się, że regularne picie kawy sprawia, że rzadziej zapadamy na choroby układu krążenia i pokarmowego.

Należy zauważyć, że ten korzystny wpływ kawy na nasz organizm dotyczy tych osób, które wypijały przynajmniej trzy szklanki napoju dziennie. Jednocześnie drugie badanie autorstwa naukowców z USA pokazało, że regularne picie kawy skutecznie chroni przed chorobami układu oddechowego, nowotworami, chorobami serca, Jak ustalił zespół badaczy pod kierunkiem Marca Guntera z Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem, bez znaczenia pozostaje tu fakt obecności kofeiny w kawie i sposób jej przygotowania. a także niewydolnością nerek i cukrzycą. Badanie wykazało, że osoby, które piły kawę przynajmniej raz dziennie, mają statystycznie o dwanaście procent mniejszą szansę przedwczesnego zgonu. W przypadku osób pijących więcej niż dwie kawy dziennie, ryzyko to spada o osiemnaście procent.