parallax background

Nowe technologie w służbie biznesu

Moc buraka w pysznych koktajlach
20 sierpnia, 2018
Roboty i cyborgi w przemyśle
22 sierpnia, 2018
 

W chwili obecnej tylko jeden sektor rynku IT notuje nieprzerwany wzrost z rok do roku i jest to też niezbyt imponujący wzrost, ponieważ ogranicza się do poziomu 1,8%.

Mowa tutaj o sektorze "data center". Według raportu Gartnera nic nie wskazuje na to, by mocno już nasycony rynek IT rósł w większym tempie lub bardziej się zdywersyfikował, chociaż akurat data center może wypadać całkiem nieźle. Związane jest to z cały czas rosnącą ilością przesyłanych danych, przez co konieczne jest stosowanie nowatorskich rozwiązań, mających na celu zagwarantowanie bezpiecznego i pewnego wzrostu dla firm.

Obecnie to właśnie technologie informatyczne leżą u podstaw większości zmian wprowadzanych w większych i mniejszych firmach. Jak pokazują badania, blisko 4 z 5 wszystkich decyzji managerów związanych z modernizowaniem struktury firm nastawione jest na tak zwane Big Data, czyli na zdolności związane z przetwarzaniem i analizowaniem dużych ilości danych w krótkim czasie. Kluczem do sukcesu staje się nie tyle zdobywanie odpowiednich informacji, co ich umiejętne przetwarzanie poprzez tworzenie narzędzi IT pozwalających na uzyskiwanie odpowiedzi potrzebnych do podejmowania strategicznych decyzji odnośnie istnienia danej firmy. Ilość danych jest naprawdę ogromna i dla jej zobrazowania wystarczy przywołać oficjalnie podawane liczby odnośnie typowych usług internetowych. Każdej minuty na świecie wysyłanych jest siedem milionów wiadomości poprzez narzędzia związane z facebookiem, ludzie dokonują 4 milionów zapytań w wyszukiwarce Google, blisko 450 tysięcy zapytań wysyłanych jest na Wikipedię, a 200 tysięcy aplikacji mobilnych jest pobieranych przez użytkowników telefonów, tabletów i innych urządzeń komputerowych. Wykonanie żadnej z tych czynności nie jest możliwe bez istnienia odpowiednich narzędzi informatycznych.

parallax background
 
parallax background