Turystyczne walory Wietnamu

SMS
SMS: jak postępować, by nie stać się ofiarą wyłudzenia
20 kwietnia, 2020
Jakie korzyści niesie technologia 5G?
22 kwietnia, 2020

Turystyczne walory Wietnamu

Moda na egzotyczne podróże trwa w najlepsze, a ciekawi świata turyści wciąż odkrywają nowe rejony świata. W gronie tych państw, które zostały docenione za liczne atrakcje, ciekawe zabytki oraz wyjątkową kulturę, znajduje się Wietnam. To on w ostatnich latach stał się jednym z ważniejszych kierunków egzotycznych wypraw, a biura podróży coraz chętniej zajmują się organizacją wycieczek na teren tego państwa. Jakimi atrakcjami Wietnam podbił serca turystów? Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas podróży po tym niezwykłym kraju?

Wietnam to przede wszystkim kraj kojarzony z trudną historią. Biura podróży promują dziś wycieczki do tego kraju jako niezwykłą lekcję historii, w czasie której można na własne oczy ujrzeć te miejsca, o których tak wiele pisze się w podręcznikach szkolnych. Tragiczne losy Wietnamu intrygują, jednak turystyka rozwija się tu doskonale dzięki wielu innym czynnikom. Wietnam jest krajem niezwykle atrakcyjnym i malowniczym, a doliny potężnych rzek i charakterystyczne pola ryżowe skutecznie przyciągają uwagę gości. Egzotyczne podróże w tak pięknym otoczeniu stają się wspaniałą przygodą dla każdego. A co można zobaczyć w czasie wizyty w tym kraju?

Wietnam jest państwem oferującym sporo różnorodnych atrakcji, zatem każdy turysta znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Z jednej strony nie brak tu terenów rolniczych, na terenie których dominującymi elementami krajobrazu są pola uprawne. Błędem jest jednak postrzeganie Wietnamu jako kraju rolniczego, gdyż na jego terenie znaleźć można też wiele ośrodków miejskich, które w ostatnich latach rozwijają się niezwykle dynamicznie. Hanoi, czyli stolica państwa, bez wątpienia może zachwycić gości swym charakterem. Ogromne wrażenie na turystach poznających Wietnam może też zrobić miasto znane dawniej jako Sajgon, a dziś jako Ho Chi Minha. Egzotyczne podróże po Wietnamie to również ciekawe wycieczki dolinami największych wietnamskich rzek. Delta Mekongu oraz dolina Rzeki Czerwonej przyciągają swym charakterem, a atrakcji turystycznych w ich pobliżu nie brakuje. Wietnam to również piękne góry oraz malownicze zatoki, które są idealnym miejscem dla spragnionych wypoczynku gości. Jedną z najpopularniejszych jest tu zatoka Ha Long, uznawana często za „ósmy cud świata”.

Wietnam jest jednym z tych państw, które mogą nas zaskoczyć swym bogactwem. Biura podróży, które stawiają przede wszystkim na egzotyczne wyprawy, coraz częściej spoglądają na ten kraj jako cel następnych wojaży. Nic w tym dziwnego – ta kraina zachwyca, a trudna historia i wspaniała kultura przyciągają na teren Wietnamu gości z całego świata.